Pozycjonowanie w mapach Google, określane również mianem pozycjonowania Google Maps, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie nowych klientów. Ale to nie wszystko. Dzięki dodaniu firmy do map Google zwiększa się ilość wejść na stronę www, a nawet jej pozycja w wynikach organicznych.

Jak działają Mapy Google i pozycjonowanie w nich?

Wyobraź sobie, że jesteś w obcym mieście. Nagle dopada Cię silny ból głowy. Nie masz przy sobie środków przeciwbólowych, więc jesteś zmuszony udać się do apteki. Pozostaje tylko jedno pytanie, a mianowicie gdzie właściwie znajduje się najbliższa apteka? Aby to sprawdzić wyjmujesz telefon i wpisujesz frazę „apteka w Łodzi”. W górnej części wyświetlanych wyników znajdziesz mapkę z wizytówką apteki, która zawiera również informacje dotyczące dokładnej lokalizacji, godzin otwarcia, strony www, a nawet poziomu świadczonych usług (który wyrażony jest w postaci gwiazdek). Dzięki niej – za pomocą dosłownie jednego kliknięcia – nawigacja doprowadzi Cię na miejsce, pozwalając zarazem przejrzeć stronę przedsiębiorstwa. Przydatne, prawda?

Czy pozycjonowanie Google Maps jest dla mnie?

Zdecydowanie tak pod warunkiem, że posiadasz stacjonarną siedzibę firmy i chcesz zwiększyć ilość klientów zainteresowanych Twoimi usługami. To bardzo dobre narzędzie by zdobywać klientów, który może nigdy nie dowiedzieliby się o Twojej firmie nie będąc w okolicy. Jednak poznawszy ją i doświadczywszy wysokiego standardu usług, mogą stać się klientem powracającym.

Jak pozycjonować w Google Maps?

Aby pozycjonowanie Google Maps było możliwe, w pierwszej kolejności konieczne jest prawidłowe założenie wizytówki przedsiębiorstwa, a następnie dokładne uzupełnienie danych kontaktowych, dodanie słów kluczowych, obrazów, linków, podanie innych istotnych informacji, dołączenie zdjęć, po jakimś czasie zmiana adresu URL do Google Maps, zadbanie o pozytywne recenzje użytkowników i… sporo tego, prawda? Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane w sposób poprawny i profesjonalny, a więc taki, który przełoży się na Twoje zyski, to już dziś złóż zamówienie na pozycjonowanie w Google Maps. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane w sposób poprawny i profesjonalny, a więc taki, który przełoży się na Twoje zyski, to już dziś złóż zamówienie na pozycjonowanie w Google Maps. My lubimy to co robimy i robimy to profesjonalne!