Pozycjonowanie sklepów internetowych to projekt złożony i czasochłonny. By było ono skuteczne, dobra agencja SEO na obserwację trendów i zachowań użytkowników w sieci poświęca wiele godzin pracy. Usługa składa się z kilku procesów.

Audyt SEO

Pierwszym etapem działania jest przeprowadzenie szczegółowego audytu SEO. Pozwoli on określić zastaną sytuację, zlokalizować błędy techniczne i strukturalne oraz ocenić zawartość treści. Etap kończymy propozycją zmian, których efektem stanie się skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych.

Wprowadzanie zmian

Po przeprowadzonym wcześniej audycie wprowadzamy uzgodnione zmiany. Opracowujemy pod kątem SEO wszystkie treści, nagłówki i kategorie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu przeprowadzamy optymalizację SEO pod kątem wymagań wyszukiwarek. Korzystamy przy tym z zaawansowanych narzędzi dostarczanych m.in. przez Google.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Wdrażamy kolejny proces, który – po usprawnieniu struktury i treści sklepu – ma wpływ na wynik w wyszukiwarkach. Tym razem budujemy więź z obecnym Klientem i poszukujemy nowych, dzięki działaniom w Social Mediach i Google AdWords. Przenosząc ruch na stronę sklepu wpływamy na poziom atrakcyjności całego serwisu dla algorytmów wyszukiwarek. Równorzędnym działaniem jest tu najczęściej reklama, która przynosi wymierne korzyści w postaci wzrostu dokonanych w e-sklepie zakupów.

Dalsze działania

Stale zmieniające się trendy w sprzedaży, a także jej zależność od różnych czynników sprawia, że na bieżąco należy analizować wyniki podjętych dotąd działań. Pozycjonowanie sklepów internetowych będzie skuteczne w dłuższej perspektywie czasowej, jeśli platforma sprzedażowa będzie stale optymalizowana pod kątem SEO. Ułatwieniem jest tu znajomość zachowań konsumentów, która pozwala na bieżąco wprowadzać efektywne zmiany w zawartość i treści opisów e-sklepu.

Lokalizacja

Pozycjonowanie sklepów internetowych wykonujemy bez względu na miejsce zamieszkania właściciela domeny. Jednak celem ustalenia szczegółów niezbędny jest kontakt z nami. Warszawa i Łódź – w tych miastach nasza agencja SEO zaprasza do osobistych odwiedzin. Jako, że część naszej pracy polega na wyjazdach, umówmy się wcześniej telefonicznie. Klientów spoza tych miast także zapraszamy do kontaktu telefonicznego.